تبلیغات
مسعود جویبار - جن واقعیت یا افسانه؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
مسعود جویبار
مسعود جویبار
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


اینجا یه اتاقک کوچولو واسه داد زدنه . ما هم کم و بیش جونی داریم تا بخوایم خرج فریاد بکنیمش . شما هم اگه خواستی سبک شی فریاد بزن . کی به کیه ؟ خوش اومدی

مدیر وبلاگ : مسعود جویبار
نویسندگان

در میان انسانها بر سر خلقت نظام عالم دو دیدگاه كلی وجود دارد، عده ای كه همه چیز را ناشی از خلقت ذات الهی می دانند و گروهی دیگر كه سرمنشا خلقت نظام عالم را در طبیعت جستجو می كنند. اگرچه میان آنان اختلاف نظرها بسیار عمیق و اساسی است، ولی هیچ یك از این دو گروه نتوانسته اند وجود موجودات ماوراؤالطبیعه را انكار كنند. آنهایی كه خداباورند و به روح و معاد معتقدند (غیر از مسلمانان) از آنها به عنوان ارواح خبیثه و یا ارواح شریر و یا شیطان یاد می كنند، برخی هم آنها را موجودات فضایی قلمداد می كنند، مادیون هم كه اعتقادی به ذات الهی و قدرت پروردگار ندارند، این موجودات را همان انسانهای اولیه ای می دانند كه در سیر تكامل بین انسان و میمون حیران مانده و به شكل و شمایل غریب درآمده اند و یا حتی برخی از آنان معتقدند كه اینان انسانهای وحشی و بدوی در اعماق جنگل هستند و گاهی خود را نمایان ساخته و موجب اذیت و آزار انسانهای متمدن می شوند. و اما مسلمانان : بنا به نص صریح قرآن، موجودات عالم به سه گروه گروه تقسیم می شوند:

۱ـ جمادات
2_ نباتات
3_ حیوانات

كه یا دارای عقلند مانند انسان، فرشتگان و جنیان و یا فاقد عقل و شعورند مانند حیوانات و باز بنا به آیات نورانی قرآن كریم، باید بدانیم كه بدون هیچ شك و تردیدی موجودی با نام «جن» در جهان آفرینش وجود دارد كه از نظر تكلیف و شایستگی مورد خطاب پروردگار قرارگرفته و مشابه انسان می باشد، چرا كه،

۱ـ سی و چهار بار نام جن در قرآن كریم آورده شده است.

۲ـ هفتاد و دومین سوره قرآن با نام این موجود مزین گردیده است.

۳ـ احادیث و روایات فراوانی از پیامبر اكرم (ص)، حضرت علی (ع)، امامان و بزرگان علوم دینی در این خصوص، موجود بوده و در دسترس قرار دارد.

۴ـ به وسیله بسیاری از انسانها رویت شده اند. به آیاتی از قرآن كریم كه وجود جن را مبرهن می داند اشاره می كنیم:

سپاهیان سلیمان از جن و آدمی و پرنده گرد آمده و به صف می رفتند. (سروه نمل، آیه ۱۷)

برای خدا شریكانی از جن قرار دادند و حال آن كه جن را خدا آفریده است. (سوره انعام، آیه ۱۷)

بگو اگر جن و انس گرد آیند تا همانند این قرآن را بیاورند، نمی توانند، هر چند كه یكدیگر را یاری دهند. (سوره اسرا، آیه ۸۸)

سخن پروردگارت بر تو مقرر شد كه جهنم را ازجن و انس انباشته می كنیم. (سوره هود، آیه ۱۱۹)

ای گروه جنیان و آدمیان، اگر می توانید كه از قطر آسمان و زمین بگذرید، بیرون روید ولی بیرون نتوانیدرفت مگر با قدرتی. (سوره الرحمن، آیه ۳۳)
 

مرحوم شیخ مفید در كتاب «ارشاد» آورده است:
«در آثاری از ابن عباس نقل شده:
زمانی كه پیامبر اسلام (ص) به قصد جنگ با قبیله بنی مصطلق از مدینه خارج شد، هنگام شب به دره وحشتناك و صعب العبوری رسید. اواخر شب جبرئیل بر آن حضرت نازل شد و خبر داد كه طایفه ای از جن در وسط دره جمع شده و قصد مكر و شر و آزار و اذیت شما و اصحابتان را دارند». (ارشاد ص ۳۹۹)

از حضرت امام صادق (ع) روایت شده : روزی حضرت رسول (ص) نشسته بود، مردی به خدمتشان رسید كه بلندی قامتش مثل درخت خرما بود. سلام كرد، حضرت جواب داد و سپس فرمود: «خودش و كلامش شبیه جن است». سپس به او فرمود: كیستی؟ عرض كرد: من هام، پسر هیم، فرزند لاتیس، پسر ابلیس هستم (بحارالانوار ص ۸۳)

بانو حكیمه دختر امام كاظم (ع) گوید: «برادرم امام رضا (ع) را دیدم كه جلو در اتاقی با كسی صحبت می كرد در حالی كه تنها بود، عرض كردم: با چه كسی سخن می گویید؟ فرمودند: فردی از جن آمده تا مسائلی بپرسد و از چیزهایی شكایت كند» (اصول كافی ص ۳۹۵)

علامه طباطبایی (ره) می فرمودند: «روزی آقای بحرینی كه یكی از افراد معروف ومشهور در احضار جن و از متبحرین در علم ابجد و حساب مربعات بود در مجلس ما حضور یافت،چادری آوردند، دو طرفش را به دست من داد و دوطرف دیگر را به دستهای خود گرفت. این چادر به فاصله دو وجب از زمین فاصله داشت. در این حال جنیان را حاضر كرد، صدای غلغله و همهمه شدیدی از زیر چادر برخاست. چادر به شدت تكان می خورد چنان كه نزدیك بود از دست ما خارج شود. من محكم نگه داشته بودم، آدمكهایی به قامت دو وجب در زیرچادر بودند و بسیار ازدحام كرده و تكان می خوردند و رفت و آمد داشتند، من با كمال فراست متوجه بودم این صحنه، چشم بندی و صحنه سازی نبوده و صد درصد وقوع امر خارجی بوده است» (رجایی، تهرانی جن و شیطان ص ۴۷)

اینها شمه ای بود از آیات قرآن كریم و احادیث و روایات كه هر گونه شك و شبهه ای را در وجود واقعیت جن به یقین تبدیل می سازد.

نوع مطلب : شیطان پرستی، دانستنیها، 
برچسب ها :
یکشنبه 20 اردیبهشت 1388
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای مسعود جویبار محفوظ است