مسعود جویبار
مسعود جویبار
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


اینجا یه اتاقک کوچولو واسه داد زدنه . ما هم کم و بیش جونی داریم تا بخوایم خرج فریاد بکنیمش . شما هم اگه خواستی سبک شی فریاد بزن . کی به کیه ؟ خوش اومدی

مدیر وبلاگ : مسعود جویبار
نویسندگان
ازدواج در مسیحیت
قبل از توصیف و تبیین فلسفه و بیان اهمیت و اهداف ازدواج در آیین مسیحیت، توجه به سه نكته ضرورت دارد:

ادامه مطلب


نوع مطلب : دانستنی های زندگی، 
برچسب ها :
جمعه 1 آبان 1388
فلسفه ازدواج در اسلام و مسیحیت - محاکمهبهترین راه شناسایی یك پدیده، مطالعه‌ی فرانگر و بررسی در محمل‌های گوناگون است. شناخت همه‌جانبه و كشف فلسفه‌ی ازدواج نیز میسّر نمی‌باشد، مگر در پرتو تطبیق و مقایسه. یكی از ابعاد مؤثر و حایز اهمیت این تطبیق، مقایسه‌ی ازدواج در دو آیین آسمانی اسلام و مسیحیت است. از این رو نوشتار حاضر، به بررسی تطبیقی علل و چرایی، جایگاه و اهداف ازدواج در اسلام و سپس در مسیحیت می‌پردازد و در آخر یافته‌های حاصل را مورد مقایسه قرار می‌دهد. مهمترین دستاورد این تطبیق عبارت است از این‌كه هر دو آیین، تنها راه مشروع تأمین نیاز جنسی، ایجاد نسل پاك و تأمین محبت را در پرتو ازدواج و خانواده می‌دانند؛ با این تفاوت اساسی كه رهبانیت و تجرد نسبت به ازدواج در آیین مسیحیت از جایگاهی ویژه برخوردار است؛ در حالی كه در دین مبین اسلام، تجرد و رهبانیت امری كاملاً مردود است و برخلاف مسیحیت عامل تقرب به خداوند محسوب نمی‌شود؛ بلكه این ازدواج است كه زمینه‌ساز تكامل و تقرب الهی خواهد بود.


ادامه مطلب


نوع مطلب : دانستنی های زندگی، 
برچسب ها :
جمعه 1 آبان 1388

اواخر شهریور ماه خبری در سایتهای خبری منتشر شد كه نشان از حضور مایكروسافت در یك عرصه جدید میداد. مایكروسافت قصد دارد با سرمایه گذاری در زمینه موتورهای جستوجو (Search Engines)، رتبه اول را از آن خود كند و گوگل را پشت سر بگذارد. مدیران مایكروسافت تصمیم گرفتهاند كه سیاست خود را در زمینه جستوجو در وب تغییر دهند و تنها به همكاری با بعضی موتورهای جستوجو مانند overture یا inktomi بسنده نكنند و خود به تولید یك موتور جستوجو بپردازند. هنوز مشخص نشده است كه مایكروسافت به چه میزان میخواهد از فناوری جستوجو استفاده كند. اما كرك كونیگس باور مدیر استراتژی سایت MSN، موتور جستوجوی فعلی مایكروسافت میگوید كه توسعه فناوری جستوجو در مجموعه همین سایت یعنی MSN.com صورت خواهد گرفت. محققان میگویند این تصمیم ناشی از آن است مایكروسافت قصد دارد فناوری جستوجو را بخشی از بزرگترین محصول خودیعنی ویندوز كند. بنابراین نمیخواهد این فناوری متعلق به كس دیگری باشد.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : رایانه ( سخت افزار)، 
برچسب ها :
جمعه 1 آبان 1388

موضوع امنیت، یکی از اصول مهم در ایجاد و گسترش شبکههای کامپیوتری است، و امروزه با توسعه روزافزون استفاده از شبکه در امور مختلف زندگی، توجه و به کارگیری آن به ویژه پس از خطرات و حملات فراوان به شبکهها، اهمیت خود بیش از پیش نشان میدهد.
   متاسفانه در کشور ما، با وجود زمینه و علاقه فراوان به گسترش شبکه
ها و استفاده از آن، هنوز آنچنانکه باید به موضوع امنیت توجه نمیشود، و طبیعی است در زمینههای حساس و مهم مانند بانکداری (که هنوز در ابتدای راه به کارگیری آن هستیم) نیز این مشکل وجود دارد.
  به بهانه خبری که اخیرا در باره حمله به یک سیستم شبکه بانکی در کشور، و نتیجتا بروز خسارات فراوان منتشر شد، با مهندس بهرنگ فولادی کارشناس شبکههای کامپیوتری که به ویژه در زمینه امنیت شبکهها فعالیت دارد گفتوگویی کردهایم که نظراتش را در این خصوص می خوانید.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : رایانه ( بخش هک )، 
برچسب ها :
جمعه 1 آبان 1388
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای مسعود جویبار محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic